W tym niezwykle wymagającym środowisku, jakim jest branża IT, produktywność jest kluczem do sukcesu. Na szczęście, istnieje wiele znakomitych blogów, tworzonych przez ekspertów w swojej dziedzinie, którzy oferują cenne wskazówki i narzędzia, pomagające w optymalizacji swojej produktywności i osiąganiu celów.

W tej liście znajdziesz niektóre z najciekawszych blogów na temat produktywności, tworzonych przez profesjonalistów, którzy w swoich karierach osiągnęli wiele i mają wiele do zaoferowania. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu będziesz mieć dostęp do najlepszych praktyk i narzędzi, pomagających w osiągnięciu twoich celów i optymalizacji pracy. Daj mi znać, jeżeli znasz inne ciekawe miejsca w sieci lub znasz jakiś blog, na którym poruszana jest produktywność.

Lista jest przedstawiona alfabetycznie i zawiera blogi, mój ulubiony wpis oraz tematykę. Pozwoli Ci to w łatwy sposób wybrać blogi do swojego repertuaru.

Lista blogów na temat wydajności i organizacji pracy

andrzejtucholski.pl/blog

Andrzej pisze o sobie, że jest strategiem od skuteczności. Nagrywa również podcast Przekonajmy się poświęcony wysokosprawczości. Twórca kursów, np. Pokonaj prokrastynację.

Ulubiony wpis10 LIFEHACKÓW, dzięki którym przeżyłem 10 lat Home Office

Blog produktywność - Andrzej Tucholski
Blog o skuteczności

dominikjuszczyk.pl

Dominik Juszczyk jest certyfikowanym trenerem Instytutu Gallupa. Również nagrywa podcast z ciekawymi ludźmi. Pokazuje różne techniki produktywności oraz jak wykorzystywać swoje talenty.

Ulubiony wpisCudowny początek dnia

Blog talenty Gallupa - Dominik Juszczyk
Blog z opisami talentów Gallupa

klosinski.net

Artykuły od Jacka Kłosińskiego, poruszają tematy dotyczące praktycznie każdego etapu prowadzenia małego biznesu. Organizacja pracy, marketing, relacje z klientami to tylko kilka tematów, które porusza Jacek.

Ulubiony wpisCo zrobić, kiedy masz za dużo zadań do ogarnięcia

Blog produktywność - Jacek Kłośiński
Sprawdź jak rozwijać swój biznes

michael.team

Blog twórcy Nozbe, Michała Śliwińskiego. Blog w kilku wersjach językowych, gdzie znajdziemy wiele ciekawych tematów z pogranicza produktywności, biznesu i organizacji pracy.

Ulubiony wpisSTOP working on day-to-day stuff on a Friday. Make it a Mighty Friday!

Blog produktywność - Michał Śliwiński
Sprawdź inne podejście do pracy

MiroBurn VLOG

Może nie blog, a VLOG, ale Mirek nagrywał przez 365 dni filmy, w których porusza wiele aspektów prowadzenia biznesów, produktywności i codziennego życia przedsiębiorcy. Twórca kursu Szkoła Produktywności.

Ulubione wideoWiele projektów – Jak zachować spokój i skupienie?

Zbuduj stronę internetową oraz zwiększ swoją produktywność w biznesie oraz rozwijaj biznes przy wykorzystaniu nowych technologii.
Codzienne życie przedsiębiorcy

puzzleproduktywnosci.pl

Blog Rafała Łapczyńskiego, znajdziemy na nim sporo darmowych materiałów jak np. Kurs Produktywność 2.0. Rafał pisze m.in. o motywacji, czy spojrzeniu na temat produktywności przez pryzmat Managera i Lidera.

Ulubiony wpisProduktywny manager. 7 wskazówek, które musisz poznać

Blog o produktywności - Rafał Łapczyński
Produktywność z perspektywy lidera i manadżera

pwlk.pl/blog

Blog prowadzony przez Pawła Kadysz. Ciekawe, ponadczasowe artykuły na temat produktywności. Niestety najnowszy wpis na blogu był opublikowany prawie 3 lata temu. Twórca kursów i eBooków o nawykach i produktywności.

Ulubiony wpisCo zrobić, kiedy nie potrafisz skupić się w pracy?

Produktywność i lepsza organizacja pracy
Produktywność i lepsza organizacja pracy

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach, bycie produktywnym jest niezwykle ważne, szczególnie dla menedżerów projektów IT. Właśnie dlatego warto znać najlepsze blogi na temat produktywności, które pomogą Ci w wykonywaniu swojej pracy jeszcze efektywniej.

Jeżeli chcesz spojrzeć na temat produktywności z perspektywy zespołu, to zapraszam na mój wcześniejszy poradnik na temat Produktywność w zespole: 5 wskazówek dotyczących zwiększania wydajności.

Pokazałem kilka blogów, które oferują różnorodne treści na temat produktywności. Każdy z nich skierowany jest do różnej grupy odbiorców, a ich cele i specjalizacje różnią się od siebie. Dzięki krótkim opisom, screenshotom i moim ulubionym wpisom, łatwo będzie Ci znaleźć blog, który spełni Twoje wymagania i pomoże Ci w osiąganiu lepszych wyników.

Wybierając te blogi, ważne jest, aby wybrać taki, który jest autentyczny i wiarygodny. Dlatego też moja lista zawiera tylko najlepsze blogi, które zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione. Będziesz mieć pewność, że znajdziesz na nich wartościowe treści, które pomogą Ci w osiąganiu swoich celów.

Przeglądając te blogi, możemy zauważyć, że temat produktywności jest naprawdę szeroką dziedziną, zahaczającą o wszystkie aspekty naszego życia, od naturalnych talentów, przez zdrowie psychiczne i fizyczne, kończąc na praktycznej wiedzy odnośnie do organizacji pracy i czasu. Dużo tematów może się powielać, ale to dobrze, możemy dzięki temu poznać inne spojrzenie i wyciągnąć ciekawe wnioski.

10 sprawdzonych strategii zwiększających produktywność zespołu